Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Procesówka

Procesówka – procesy projekcyjne w pracy trenera i coacha

Są dwa rodzaje Procesówek – narzędziowe oraz w pełni procesowe. Jest to forma pracy dostępna do prowadzenia dla doświadczonych trenerów.

Co to jest Procesówka – narzędziowa?

Przed Narzędziownią każdy uczestnik przygotowuje narzędzie i opisuje je w formatce, a następnie przesyła formatkę do zatwierdzenia moderatorom. Każdy uczestnik wchodzi w rolę trenera na czas prezentacji swojego narzędzia jednocześnie dostaje pełną odpowiedzialność za grupę. Następnie uzyskuje informację zwrotną do elementów praktycznych i teoretycznych swojego narzędzia.

Jak wygląda dalszy proces?

Po Narzędziowni poprawiamy formatki, a by były zrozumiałe dla każdego uczestnika oraz zawierały inspiracje po informacji zwrotnej. Następnie moderator zbiera formatki i przesyła do wszystkich uczestników. W ten sposób zachowujemy podstawową zasadę działania Narzędziowni czyli wymianę narzędzi w stosunku 1 do X. Równocześnie realizujemy proces a resztę kontraktu na wspólną pracę uzgadniamy na miejscu.

Czym jest Procesówka – w pełni procesowa?

W przypadku Procesówki – w pełni procesowej narzędzia i warsztat schodzą na dalszy plan, a koncentracja przenosi się na emocje. Jest to formuła treningu interpersonalnego, gdzie uczestnicy uczą się zauważać swoje reakcje emocjonalne na zachowania innych.

Gdzie odbyły się do tej pory Procesówki?

Samodzielna Procesówka 3-5 lutego 2012

4 procesówka “bałtycka” 7-11 lipca 2013

mini procesówka 2012

“Ojców 2.0”